Display Menu Menu
Maggi

MAGGI Sójová omáčka 6x500ml

Nová MAGGI Sójová omáčka má jemnou nasládlou chuť, díky čemu je vhodná pro evropskou i asijskou kuchyni. Neobsahuje umělá barviva, aromata ani konzervační látky. Má všestranné použití, můžete ji použít pro teplou i studenou kuchyni. Vhodná k marinování masa, zeleniny, tofu či k dalšímu ochucení (oblíbená houbová sójová omáčka).

Sójová omáčka - královna nejen asijské kuchyně

Již odpradávna se lidé po celém světě snažili přijít na to, jak uchovat jídlo co nejdéle, aby měli zajištěný příjem potravy po celý rok. JednOU z možností konzervace bylo nakládání jídla do soli. Stejný způsob využívali již před více než 2500 lety Číňané, kteří při nakládání masa a ryb přidávali i sójové boby. Slaná šťáva uvolněná z masa se následně používala k dochucení dalších pokrmů.

Příchodem vegetariánství do asijských zemí se začalo přemýšlet nad alternativou omáčky, která nebude obsahovat masovou složku. Průběžně tak docházelo k různým formám úprav surovin i procesů výroby, které vyústily v přípravu omáčky za použití hlavních surovin pšenice a sójových bobů. Tato díky své příjemné chutí a vůni dokonale doplňovala a zvýrazňovala řadu oblíbených pokrmů.

Dnes je sójová omáčka považována za jedno z nejstarších ochucovadel na světě. Po mnoho let byla základním prvkem mnoha asijských jídel a v současné době platí za jednu z hlavních dochucujících přísad i v západních zemích.

Tradiční sójová omáčka (tzv. honjozo) neobsahuje lepek a vzniká prostřednictvím procesu fermentace, díky kterému tak omáčka získá své nezaměnitelné vlastnosti a čistotu. Proces této fermentace je pomalý a trvá několik měsíců. Nefermentovaná omáčka je naproti tomu vyráběna chemickou hydrolýzou, která o mnoho zkracuje proces výroby. V případě, že je sójová omáčka nekvašená, jak je tomu v případě nefermentovaného typu, nemá v sobě téměř žádné tělu prospěšné látky.

Tekuté ochucovadlo s všestranným využitím.

SLOŽENÍ

 

 

Pitná voda, cukr, dehydrovaná sójová omáčka 6,5% (sója, pšenice, maltóza), jedlá sůl, regulátor kyselosti (kyselina citrónová). Může obsahovat stopy mléka, sóji, celeru, vajec, hořčice a sezamu.

 

INFORMACE PRO ALERGIKY

Alergenní složky

sójové boby (sója) a výrobky z nich

Může obsahovat – křížová kontaminace

celer a výrobky z něj, mléko a výrobky z něj, celer a výrobky z něj, vejce a výrobky z nich, hořčice a výrobky z ní, sójové boby (sója) a výrobky z nich

NUTRIČNÍ HODNOTY

Výživové hodnoty

Na 100 g

Energetická hodnota:

85 kJ / 20 kcal

Tuky:

<0,1 g

- z toho nasycené mastné kyseliny:

<0,1 g

Sacharidy:

2,2 g

- z toho cukry:

0,9 g

Vláknina:

<0,1 g

Bílkoviny:

2,8 g

Sůl:

22,8 g

INFORMACE O BALENÍ

SKU výrobku:                       12366983

Trvanlivost:                          360 dnů

Hmotnost:                            500 ml         

Země výroby:                      UA

 

LOGISTICKÉ ÚDAJE

Hloubka

Výška

Šířka

Brutto váha

Netto váha

Počet ks

Ks

65 mm

250 mm

65 mm

3 660 g

3 500 g

1

Karton

215 mm

255 mm

147 mm

3,660 kg

3,500 kg

6

PAL

1 200 mm

1 176 mm

800 mm

377 kg

336,000 kg

648

 

Skladování:           Uchovejte v suchu při pokojové teplotě.