Display Menu Menu

My pomáháme vám, vy pomáháte všem

Středa, Duben 1, 2020

Den za dnem, venku i uvnitř, tisíce lidí čelí nebezpečné nákaze koronavirem. Jsou naším štítem v první linii, obranou proti nepříteli, kterého nevidíme, neznáme a který nemá slitování.

Říkáme jim hrdinové a oni jimi bezpochyby jsou. Hasiči, policisté, doktoři, sestry i bratři, medici i ostatní studenti, řidiči, prodavačky, učitelé, pečovatelky a spousta dalších profesí.

Všichni máme ve svém okolí někoho z hrdinů, často jsou to naši kamarádi a přátelé. Pro mnohé z nás jsou to ti nejbližší členové rodiny, partneři, nebo vlastní děti.

Podpořte hrdiny, pomozte ostatním lidem, staňte se i vy součástí obrany proti koronaviru. Nemusíte být zrovna bojovníkem, či bojovnicí v první linii. Staňte se podporou pro bojovníky, pomozte ostatním dobrovolníkům, zapojte se s tím, co máte a umíte.


Vyzýváme všechny restaurace a provozovatele stravovacích zařízení, producenty a dodavatele potravin, obyčejné i neobyčejné lidi, kterým není tento svět lhostejný, aby se přidali a podpořili naše hrdiny v první linii.


#nejstevtomsami #nekaslemenavas ‪#‎jsmevtomsvami #spolutozvladneme  #pomahamesestrickam

 

Jak jsme výzvu #nekaslemenavas objevili a proč jsme se zapojili?

Hledali jsme možnosti, kde bychom velmi rychle mohli opravdu pomoci a zároveň využili naše produkty a technologie, které máme k dispozici. Vyrábíme profesionální balení potravin, která jsou primárně určena pro restaurace, hotelové kuchyně, cateringy a velké stravovací provozy. Dodáváme potraviny i nápojové řešení do institucí, jako jsou nemocnice, domovy důchodců, školní jídelny atp. Proto jsme se zaměřili primárně na gastro segment. Na odvětví, které současná situace ze dne na den doslova rozdrtila.

Zeptali jsme se: (známých i partnerů)

Ptali jsme se kamarádů a známých, jako tým jsme oslovili naše klienty s žádostí o radu. Získali jsme také cenné informace z onlinového světa a z médií. A našli jsme možnosti, jak bychom mohli pomoci. Pak už to šlo téměř samo a velmi rychle. Vlastně nám stačila jedna jediná týmová porada .


Restaurace ve výzvě „Nekašleme na vás“


Zdeněk Střížek - Bejzment

 Na týmové poradě jsme zjistili, že se nám z několika různých zdrojů sešly podobné informace o výzvě #nekaslemenavas. Zaujala nás, a tak jsme si už cíleně doplnili další informace:

  • Je to v Praze 5 u Anděla.
  • Burgrárna se jmenuje Bejzment®.
  • Nezavřeli provoz, prodávájí jídlo sebou.
  • Výzvu vytvořil Zdeněk Střížek - kuchař a spolumajitel Bejzmentu.
  • Shání různé suroviny a z nich vaří jídlo pro policii. Zdarma!!!

Znělo nám to jako zajímavá příležitost a tak jsme se domluvili, že zjistíme jak se věci přesně mají a zda bychom se mohli do projektu také zapojit. 

Velmi rychle jsme poznali, že Zdeněk Střížek vymyslel možnost jak podpořit složky Integrovaného záchranného systému (IZS). A nejen jídlem zdarma. Do projektu se zapojily i další restaurace a provozy. Prostě skoro všichni, kdo se rozhodli nezavřít kuchyň a se svými zaměstnanci bojovat o přežití i v době krize v gastro segmentu. Zapojit se může kdokoli, zejména vítaní jsou dodavatelé a ostatní donátoři. Podpořit výzvu je možné surovinami, materiálem, finančně i jakoukoli jinou aktivitou, která dává smysl.

Vítaný je každý, kdo pomůže tento projekt rozjet a rozvíjet, alespoň po dobu boje s koronavirem. Každý, kdo má srdce na správném místě a chce pomoci těm, kteří pomáhají nám.

Se Zdeňkem Střížkem jsme se domluvili na tom, co je potřeba, kdy a kde se sejdeme. Jak vše dopadlo se můžete přesvědčit sami. Pořídili jsme pro vás s Eliškou Konečnou a Jirkou Středou pár fotografií.