Jak vybrat kávovar?

Pátek, Květen 21, 2021

Vybrat správný kávovar pro svůj provoz může být pěkný oříšek. Stačí se ovšem zaměřit na několik jednoduchých ukazatelů a výběr toho správného bude hračka.

Před samotným výběrem kávovaru si musíme vždy ujasnit, do jakého provozu jej chceme pořídit. Tam, kde není vždy po ruce šikovný barista, nebo je nutné počítat i s obsluhou od brigádníků, kteří se mohou na směnách střídat, je vždy lepší vydat se cestou nejmenšího odporu a zvolit profi automat. Ve většině případů je tato volba totiž ve výsledku lepší, než neprofesionální obsluha a nesprávná péče o pákový kávovar a mlýnek.

Společnost Nestlé má ve svém portfoliu profesionální pákové i automatické kávovary a na jeden z nich, který pro Nestlé Professional vyrábí společnost Rhea, se v našem článku zaměříme. Jedná se o kávovary FUSION – řada spolehlivých a snadno ovladatelných strojů.

Nejnovější modely na zrnkovou kávu Fusion FTS30E nebo FTS60E jsou vhodné jak pro přípravu snídaňové kávy na hotelích, tak v kancelářích, pekařstvích a jiných provozech tohoto typu.

Chci pronájem kávovaru

Na první pohled oceníte elegantní a moderní design, se kterým si budete okamžitě rozumět – jeho obsluha je intuitivní a celkově má uživatelsky velmi přívětivé vlastnosti. Zároveň je díky své všestrannosti vhodný pro různé typy provozů.

Co se týká funkčnosti, jeden z důvodů, proč si vybrat pro svůj podnik nebo kancelář právě model Fusion, je systém VARIPLUS, kterým je tento kávovar vybaven.

Co je VARIPLUS?

Jedná se o oceňovanou a patentovanou technologii, která se skládá ze tří komponentů:

  1. VARITHERM – je topný systém, který upravuje teplotu vody podle požadovaného receptu na konkrétní nápoj. Varitherm je vybaven patentovanou indukční technologií společnosti Rheavendors, což znamená až 90 % úsporu nákladů na energii a spotřebu ve srovnání s kávovary, které jsou pro ohřev vody vybaveny bojlery. Jednoduše řečeno – kávovar si vždy ohřeje pouze takové množství vody, které je v daný moment potřeba pro přípravu konkrétního nápoje.
  2. VARIGRIND – je nastavitelný mlýnek, který elektronicky komunikuje s variflexem. Hrubost mletí, která je pro přípravu espresso nápojů velmi důležitá, se automaticky upravuje podle druhu zvoleného nápoje koncovým uživatelem.
  3. VARIFLEX– je presovací jednotka, která se přizpůsobuje množství namleté kávy požadované výběrem nápoje, jenž si zvolil uživatel. Interakce mezi presovací jednotkou a softwarem zajišťuje ideální tlak při extrakci. Plnohodnotné využití každé dávky kávy a dokonalý šálek – to jsou výhody, které určitě oceníte.

Zákazníci, hosté i klienti posuzují váš provoz i podle kávy – je to měřítko, které se vyplatí nezanedbat. Prostorově kompaktní, a přesto nepřehlédnutelný kávovar je důležitou výbavou každého provozu. Vyberte si pro svůj podnik či firmu ten pravý a pojistěte si svůj úspěch lahodným šálkem!

 

Zrnková káva

Zrnková káva té nejvyšší kvality.